Intro

X-kom to jeden z czterech największych sprzedawców sprzętu komputerowego w Polsce. Marka posiada 24 salony stacjonarne oraz jeden z najczęściej wybieranych sklepów internetowych w kraju. X-kom wyróżnia się wysoką jakością obsługi, czego potwierdzeniem jest 100% pozytywnych komentarzy do aukcji oraz liczne nagrody przyznawane przez konsumentów.

Celem stworzenia aplikacji mobilnej było umożliwienie klientom szybkiego dostępu do aktualnej oferty i natychmiastowego powiadamiania ich o interesujących nowościach, promocjach i limitowanych okazjach w ramach Gorącego Strzału (wybrany produkt w wyjątkowo atrakcyjnej cenie dostępny przez 12h).

Aplikacja msklep'u x-kom wygrała w 2018 roku nagrodę w kategorii m-commerce Mobile Trend Awards 2017. Więcej o wygranej na blogu - Jak x-kom zdobył pierwsze miejsce na MTA w kategorii m-commerce?

Zadanie

Przełożenie logiki funkcjonowania strony x-kom.pl na aplikację mobilną. Osiągnięcie maksymalnej intuicyjności aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności strony sklepu internetowego x-kom.

Nasza praca

Stworzyliśmy natywne aplikacje zakupowe na platformy iOS oraz Android (zarówno na smartfony, jak i tablety), dzięki którym użytkownicy w łatwy sposób mogą filtrować oraz wyszukiwać produkty, a także szybko reagować na pojawiające się promocje. Skupiliśmy się na wygodzie użytkownika, dostarczając mu pełen zestaw funkcji służących śledzeniu, porównywaniu i wyszukiwaniu sprzętu. Dzięki natychmiastowym dostępie do informacji klienci x-kom.pl w jeszcze szybszy i bardziej precyzyjny sposób mogą wyszukiwać interesujące ich produkty.

Byliśmy odpowiedzialni za:

Prace koncepcyjne warsztaty
iOS programowanie aplikacji na system iOS
Android programowanie aplikacji na system Android
Testy testowanie aplikacji
Konsultacje konsultacje UX oraz UI