Intro

Postanowiliśmy stworzyć narzędzie ułatwiające komunikację pomiędzy uczestnikami konferencji, organizatorami, prelegentami oraz sponsorami. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwalałoby w szybki sposób reagować na zmiany i ukierunkowywać uwagę uczestników na odpowiednie tory. Zależało nam na szybkiej komunikacji pomiędzy zaangażowanymi stronami i zwiększaniu doświadczeń w trakcie eventu, dlatego stworzyliśmy autorski projekt Confrenz - aplikacja eventowa.

Zadanie

Stworzenie platformy Confrenz wraz z aplikacją eventową, która dostarcza szereg rozwiązań komunikacyjnych w trakcie wydarzenia. Zaproponowanie elastycznego rozwiązania, które odpowiada na potrzeby różnych grup klientów. Skupienie się na dopracowaniu technicznych aspektów związanych z wydajnością systemu.

Nasza praca

Platforma dostarcza aplikacje konferencyjne/eventowe (natywne iOS i Android + HTML5), które pozwalają organizatorom wydarzeń zwiększyć doświadczenie uczestników w trakcie eventu. Aplikacja eventowa działa pod marką klienta (tzw. white label), pomagając użytkownikom łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe, organizować swój czas, czy też brać udział w dyskusjach.

Zakres funkcjonalności jest uzależniony od preferencji organizatora i podlega personalizacji. Największą popularnością cieszą się: agenda aktualizowana na żywo, opcja umawiania spotkań 1 na 1, wyszukiwanie kontaktów, sondaże i pytania do prelegentów. Dodatkowym atutem jest możliwość wysyłania notyfikacji push do użytkowników, dzięki czemu możliwe jest podkreślanie wszystkich najważniejszych informacji.

Aplikacje eventowe Confrenz były wdrażane u ponad 140 klientów jak m.in.: IAB Polska, Brand ManageCamp, Europejskie Forum Nowych Idei, Informa, Agora, Leroy Merlin Polska, BGŻ BNP Paribas. Największe obsługiwane przez nas wydarzenie to IoT World Forum w San Francisco, skupiające aż 5000 osób.

Byliśmy odpowiedzialni za:

Prace koncepcyjne warsztaty
iOS programowanie aplikacji na system iOS
Android programowanie aplikacji na system Android
Testy testowanie aplikacji
CMS stworzenie panelu
Landing Page stworzenie landing page aplikacji
Aplikacja WEB