Intro

Jedną z większych przeszkód w utrzymywaniu stałej aktywności fizycznej jest motywacja. Odnajdywanie wewnętrznej siły do podejmowania dodatkowego wysiłku okazuje się łatwiejsze kiedy mamy wsparcie innych osób. Uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez ośrodki sportowe związane jest z kilkoma stałymi elementami jak: lokalizacja, godziny zajęć oraz poziom umiejętności, które mogą okazać się dodatkową przeszkodą dla uczestników. Ponadto pomijany jest aspekt budowania relacji pomiędzy sportowcami. Dlatego SPRT, którego pomysłodawcy wywodzą się z Berlina, postanowili stworzyć narzędzie, które pozwoli użytkownikom wzajemnie się komunikować, motywować, tworzyć wydarzenia i jednocześnie budować społeczność wokół wspólnych zainteresowań sportowych.

Zadanie

Stworzenie aplikacji jednoczącej ludzi aktywnych fizycznie, która będzie narzędziem budowania społeczności wokół wspólnych pasji sportowych. Zapewnienie systemu, który w łatwy sposób będzie umożliwiał filtrowanie i wyszukiwanie interesujących wydarzeń, ich obserwację oraz komunikację pomiędzy uczestnikami aplikacji.

Nasza praca

SPRT pozwala integrować ludzi zafascynowanych sportem, którzy chcą wspólnie trenować. Użytkownicy mogą tworzyć własne eventy, zapisywać się na inne wydarzenia, followować interesujące profile, komunikować ze sobą. Dzięki temu zyskują nie tylko szereg ciekawych informacji, ale również możliwość wzajemnego motywowania się. Aplikacja posiada wiele kategorii sportowych, poprzez które uczestnicy mogą filtrować wydarzenia. Ponadto dzięki funkcji geolokalizacyjnej mogą w łatwy sposób wyszukiwać te, w pobliżu których się znajdują. Dla każdej zmiany powiązanej z użytkownikiem: związanej z followersami i followingami, wydarzeniami, czy wiadomościami na chacie, wysyłana jest informacja push. Dzięki temu, użytkownik nie tylko otrzymuje wszystkie potrzebne informacje, ale również jest stale angażowany w życie społeczności sportowców.

Byliśmy odpowiedzialni za:

iOS programowanie aplikacji na system iOS
Android programowanie aplikacji na system Android
Testy testowanie aplikacji