Intro

Skala polskich strat wojennych obejmuje blisko 63 tys. dzieł sztuki, wśród których znajdują się obrazy polskich i zagranicznych twórców takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Rembrandt czy Rubens. Fundacja Communi Hereditate, chciała stworzyć system, który pozwalałby na identyfikację dzieł sztuki zrabowanych w Polsce podczas II wojny światowej.

Zadanie

Wykorzystanie bazy danych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do identyfikacji dzieł i połączenie z systemem do rozpoznawania zdjęć. Zapewnienie precyzyjności systemu pod kątem identyfikacji oraz szybkości dostarczania informacji na serwer i natychmiastowe raportowanie przekazywanych danych.

Nasz praca

Zbudowaliśmy aplikację Artsherlock, która umożliwia automatyczne rozpoznawanie obrazów zrabowanych w Polsce podczas II wojny światowej, pochodzących ze zbiorów publicznych, prywatnych i kościelnych. System wykorzystuje automatyczne raportowanie po rozpoznaniu zdjęcia oraz gelokalizację i łączy się z elektroniczną bazą danych polskich strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowo użytkownicy mogą zgłosić zaginione dzieło sztuki za pomocą formularza potwierdzającego znalezisko. W ciągu 24 godzin od publikacji aplikacji pojawiła się pierwsza identyfikacja obrazu, którego autorem jest Wilhelm Franz Schiertz (1813-1887). Miesiąc po publikacji aplikacja osiągnęła 5500 ściągnięć w 36 państwach.

Byliśmy odpowiedzialni za:

iOS programowanie aplikacji na system iOS
Android programowanie aplikacji na system Android
Testy testowanie aplikacji
CMS stworzenie panelu
Landing Page stworzenie landing page aplikacji